ÖVRIGT / Böcker & Kartor / Karta 5715785
nr 571 5785
Johann Baptist Homann
(1664-1724), Tyskland
Karta, 1700-tal, kolorerad, Nordeuropa, Johan Baptist Homann
Kondition: slitage, skador
Johann Baptist Homann, tysk geograf och kartritare född 1664 i Oberkammlach, död 1724 i Nürnberg.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 16 mars 2009
14/3 17:31:33
Johann Baptist Homann
Läs mer om Johann Baptist Homann